close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه 93/5/10 به امامت حجة الاسلام والمسلمین حاجی زاده

 خطبه اول

موضوع: سفارش به تقوا

جناب حجة الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بندپی غربی سفارش به تقوا نمودند

که حقیقت سقوط این است انسان همه کارهایش را برای رضای خدا انجام دهد و تنها رضای الهی را مورد نظرش قرار دهد قطعا خداوند جان به انسان عنایت می کند که چیزی به ذهن انسان نرسد که پیامبر(ص) می فرماید:

چیزهایی را که فقط و فقط برای خدا ترک کردید مثلا بعضی از چیزها که برای مومنین حلالی است در واقع عادی می شود استفاده کرد اما در بعضی از زمانها باید امساک کرد و دوری کرد خداوند برای مومنین در جای خاصی برای انسان الطاف ویژه ای در نظر می گیرد.

اما سلسه مباحث الگوی رفتاری و سبک زندگی دینی با موضوع ادب که ادب در پیشگاه ائمه معصومین علیه السلام می باشد.

ادب در محضر امامان معصوم محقق نمی شود مگر اینکه ما وظیفه مان را نسبت به اهل بیت بدانیم چرا اینکه تا وظیفه مان را ندانیم نمی توانیم کمال ادب را در پیشگاه اهل بیت مراعات کنیم و نمی توانیم سر تسلیم در محضرشان فرو بیاوریم قدم اول این است که نسبت به ساحت مقدس اهل بیت شناخت و معرفت پیدا کنیم و اگر شناخت نباشد نمی تواند شیعه واقعی ائمه باشیم که رسول خدا (ص) می فرماید:

مَنْ ماتَ وَلَمْ يَعْرِفْ إمامَ زَمانِ ماتَ مَيْتَةً جاهِلِيَّةً

 کسي که بميرد و امام زمان خويش را نشناخته باشد، در واقع به مرگ جاهليّت مرده است.

 خطبه دوم

موضوع: سفارش به تقوا/ مناسبتهای هفته

 امام باقر(ع) درباره سفارش به تقوا می فرماید:

کسی که از خدا اطاعت نکند از شیعه نیست. 

اهل بیت مارا به سمت و اطاعت و بندگی خدا سوق می دهد و از کارهای باطل باز می دارند فاصله گرفتن از خدا و اهل بیت انسان را به سمت انحراف می کشاند که نمونه بارزش شکل گیری گروه تکفیری دایش که با حمایت عربستان و بعضی از کشورهای فاسد منطقه شکل گرفته و بلا به جان مردم مظلوم  عراق شدند و حتی دست به تخریب مساجد و حسینیه ها و اماکن مذهبی می زند و حتی تخریب قبر حضرت یونس پیامبر(ع) زدند.

و حتی قرآن را به آتش کشیدن و این گروه تکفیری از هیچ گونه جنایتی دریغ نمی ورزند و از آن طرف خودشان دولت اسلامی عراق و شام معرفی می کند وبه نام اسلام دیشه به ریشه اسلام می زنند.

و در ادامه به شهادت شیخ فضل الله نوری اشاره فرمودند:

مشروطه مشروعه باید باشد.

مشروطه یعنی: پایان دادن به حکومت در واقع چندین ساله دیکتاتوری قاجار 

قاجاری هرکاری می خواستند انجام می دادند و خواهشهای نفسانی را انجام می دادند و از این شهید بزرگوار مشروطه رابیان نمودند که کشور باید با قانون اداره شود و مردم بر سرنوشت کشور حاکم باشند.

به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که الحمدالله رب العالمین با حضور مردم شکل می گیرد و میزان در واقع مردم هستند و مردم سالاری دینی حاکم است و سرنوشت کشور دست خود مردم است.

همچنین اشاره به اینکه فصل کشاورزی است و مردم با زحمت دارند کار می کنند و درآمد پایینی دارند از مسئولین خواستند که برنج خارجی را وارد ایران نکنند تا کشاورزان عزیز بتوانند محصولشان را بفروشند.

امروز جمعه 10 مرداد بعنوان روز جهانی شیر مادر نامگذاری شده است .پیامبر اعظم (ص) فرمودند :(برای کودک غذایی بهتر از شیر مادر نیست ) و لذا همه مادرانی که علاقمند به فرزند سالم و صالح هستند به هیچوجه از شیر دادن طفره نرفته و بدانند هیچ غذایی جای شیر مادر را نمی گیرد.

 12 مرداد همزمان است با تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که در برگزاری راهپیمائی ها به نشانه حمایت از نظام اسلامی نقش فعالی بر عده دارد و انشاء ا... موفق باشند سالگرد شهادت آیه ا... شیخ فضل ا... نوری و سالروز شهادت حجه الاسلام والمسلمین کامیاب و شهید بابایی را گرامی می داریم.

 

 

 

 

 

 

 

لینک ثابت

تمامی حقوق مادی و معنوی " وبلاگ قدیم دفتر امام جمعه بندپی غربی " برای " <-PostAuthor-> " محفوظ می باشد!
طـرّاح قـالـب: شــیــعــه تـم