close
تبلیغات در اینترنت
نماز جمعه 93/6/7 به امامت حجة الاسلام والمسلمین حاجی زاده

 

 

  خطبه اول :

موضوع : سفارش به تقوی 

امام جمعه محترم بندپی غربی جناب حجة الاسلام والمسلمین حاج آقا حاجی زاده ابتدا به رعایت الهی و سفارش به پرهیزکاری نمودند.

با بیانی از حضرت علی (ع) که حضرت فرمودند:

فَإِنَّ تَقْوَى اللَّهِ دَواءُ داءِ قُلُوبِكُمْ، وَ بَصَرُ عَمَى أفْئِدَتِكُمْ، وَ شِفاءُ مَرَضِ أجْسادِكُمْ، وَ صَلاحُ فَسادِ صُدُورِكُمْ، وَ طُهُورُ دَنَسِ أنْفُسِكُمْ، وَ جِلاءُ غِشاءِ أبْصارِكُمْ، وَ أمْنُ فَزَعِ جَأشِكُمْ، وَ ضِياءُ سَوادِ ظُلْمَتِكُمْ

 

ترس از خدا، داروى دلهاى شما و روشنايى باطن شما و درمان بيمارى اجساد شما و به صلاح آورنده فساد سينه هاى شما و زداينده آلودگى نفوس شماست.
اوست روشنايى چشمان نابينايتان و ايمنى دلهايتان از هر بيم و هراس و روشنى بخش سياهى تاريكى شما

 

وقتی بدن انسان دچار مرض شود عامل آن به خودن و آشامیدن و عوامل مادی از این قبیل نیست.

شاید می شود گفت هشتاد درصد بیماری های جسم به بیماری های روحی مرتبط است عامل بیماری روحی غم و غصه می باشد فشار و تنگناهایی که انسان در آن قرار می گیرد.

اما تقوا قرص و شربت نیست که انسان روزی چندبار استفاده کند اما تقوا یک اکسریست است کهعلاوه بر اینکه بیماری های روحی و اخلاقی را درمان می کند

چون انسان های متقی به حقشان رافیع و قانع هستند از لذا اعصاب و روان در آرامش کامل بسر می برند سپس راه نجات در مسیر در تقوا می باشد و در ادامه بحث خطیب محترم جمعه به سلسله مباحث الگوی رفتاری و سبک زنگی دینی با موضوع ادب در محضر ائمه معصومین پرداختند.

ادب محقق نمی شود مگر اینکه انسان وظایفش را در قبال دستورات ائمه انجام دهنداولین وظیفه شناخت و دومی تبعیت بود که بیان کردند اما سومین وظیفه ما نسبت به معصومین وجود مودت و محبت و دوستی نسبت به حضران معصومین می باشد.

در غیر این صورت عبادت ما پذیرفته می شود.

پیامبر (ص) به مسلمانان و ابوذر و مقداد ابن جور می فرماید:

محبت و مودت به اهل بیت من بر همگان واجب است .

علی (ع) می فرماید:

مودت و دوستی به ائمه در واقع حق خداست که خداوند بر بندگان حقی دارد .

خداوند به پیامبر می فرماید:

قل لا أَسئَلُكُم عَلَیهِ أَجراً إِلاَّ المَوَدَّةَ فِی القُربى‏

 

بگو من هیچ پاداشى از شما بر رسالتم

 

 درخواست نمى ‏كنم جز دوست ‏داشتن اهل بیتم»

 

نتیجه محبت به ائمه معصومین به خود انسان برگشت می کند و انسان را از گرفتاری ها نجات می دهد.

سید عبدالکریم کفاش بارها خدمت امام زمان (عج) می رسیدند

در یکی از این ملاقات ها حضرت به ایشان فرمودند:

سید عبدالکریم طوری شود که نتوانی ما را ببینی چه حالتی به شما دست می دهد؟

عرض کردند آقاجان اگه شما را یه مدت نبینم می میرم و نمی توانم دوری شما را تحمل کنم حضرت فرمودند همینطور است.

 

 

خطبه دوم

موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته

 قلب انسان مرکز دریافت بسیاری از مقاله های الهی و معنوی است در همین جهت فرمودند:

قلب المومنین الشهوت

دل مومن قلب مومن جایگاه خداست

لذا از ارزش بسیار بالایی برخوردار است اما همین دل و قلب آلوده به دنیا شود از دریافت حواله های معنوی و الهی قطعا محروم خواهد شد.جا گرفتن تقوا در دلی که شیفته دنیا باشد این حرام است .

کسی که دنیا همه آمار و آرزویش باشد نمی تواند اهل تقوا باشد.

بنابراین جاذبه تقوا انسان از دنیا و مزایر دنیوی دل بکند از طرف دیگر دل دل داده به خدا باشد.

 

 

اصرار دل پاکان به پاکدلان گویند         ور در دل نامحرم اصرار نمی گنجد.

کسی که اهل دل باشد اهل تقوا نباشد اهل معرفت نباشد اصحاب الهی و بهشت نمی گردد اونی که شیفته دنیا باشد اهل تقوا نخواهد بود.


هفته دولت را گرامی داشته برای تمامی شهداء ، شهدای دولتمرد بویژه شهیدان رجایی و باهنر و شهدای شهرستان علو درجه مسئلت داریم . رهبر حکیم انقلاب اسلامی در دیدار ریاست محترم جمهوری و هیات دولت ضمن تقدیر از خدمات دولت در ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه همچنین کنترل تورم و تثبیت قیمت ارز و اجرای طرح تحول سلامت دولتمردان را به رعایت 15 امر سفارش نمودند: سفارش به کار و خدمت مستمر به مردم ، انسجام درونی دولت ، پرهیز از دوقطبی کردن جامعه ، اسیر نشدن دولت در جناح بندی های سیاسی ، رعایت سعه صدر در مقابل انتقاد های منصفانه ، رعایت خطوط قرمز و فاصله گذاری بویژه در موضوع فتنه 88 ، رعایت انصاف در انتقاد از اقدامات دولت های گذشته ، ادامه پرشتاب رشد علمی ، لزوم تکیه بر ظرفیت های داخلی ، صنایع تبدیلی ، بخش معادن و پرهیز از واردات بی رویه و تکمیل مسکن مهر. که اگر همین رهنمود را دولت محترم اجرا یی کند هم موجبات خشنودی خداوند و هم رضایت مندی مردم را فراهم خواهد ساخت و تصریح کردند که من از دولت آقای روحانی حمایت می کنم چنانکه از دولت های گذشته حمایت می کردم و بر همه ما نیز لازم است تا وقتی که مسئولان در خط امام و رهبری حرکت می کنند حمایت کنیم تا زمینه خدمت رسانی بیشتر فراهم شود همینطور لازم است ما نیز از مسئولین خدمتگزار شهرستان حمایت کنیم تا وقتی که مسئول هستند و خدمت می کنند و این معنی ولایتمداری است.

 

 

پیروزی های مختلف مقاومت در عرصه نظامی ، سیاسی و اجتماعی آنهم در مقابل وحشی ترین ارتش جهان همه مسلمانان و آزادگان را خوشحال و رژیم صهیونیستی را به عزا نشاند و نتانیاهو با کمال ذلت اعتراف کرد اگر ما نتوانستیم حماس را نابود کنیم علتش آن بود که کشور بزرگی مثل ایران از حماس حمایت می کند البته ایران از همه مظلومان حمایت می کند . علت اصلی پیروزی مقاومت توکل بر خدا و نترسیدن از شهادت بود . پیروزی ایران اسلامی در رهگیری و شکار پهپاد جاسوسی اسرائیل دارای پیام بود که دشمنان بدانند در صورت تجاوز به این سرزمین ایران به قبرستان متجاوزان تبدیل خواهد شد

 

 بسیجیان عزیز عضو گردان های بیت المقدس ضمن حضور باشکوه در نماز جمعه این هفته  و سردادن شعار علیه رژیم اسرائیل پیروزی مقاومت را تبریک و بر حمایت از مقاومت تا نابودی کامل اسرائیل تاکید کردند.

 

 

 

 

 

لینک ثابت

تمامی حقوق مادی و معنوی " وبلاگ قدیم دفتر امام جمعه بندپی غربی " برای " <-PostAuthor-> " محفوظ می باشد!
طـرّاح قـالـب: شــیــعــه تـم